nasza historia

the pride — poznaj naszą historię

Maj 2019. To właśnie wtedy otaczający nas świat nabiera kolorów dzięki coraz wyższym temperaturom. W tym okresie rozkwita także nasz pomysł — the pride — który mieliśmy głowie od kilku miesięcy. Chodząc już wcześniej na różne wydarzenia LGBTQ+ friendly, takie jak Marsz Równości, od początku zwróciliśmy uwagę na jedną rzecz — mało osób ma na sobie oryginalne tęczowe ubrania, bo trudno na co dzień znaleźć rzeczy łączące świat mody i queerowej społeczności w sklepach. Postanowiliśmy to zmienić, stając się pierwszą prawdziwą marką modową stworzoną z myślą o społeczności LGBTQ+ w Polsce.

Nie bojąc się więc tego, jak nasz pomysł odbiorą różni ludzie z naszego otoczenia, przystąpiliśmy do działania. Nie było to łatwe, bo wielu producentów nie chciało podjąć się współpracy z nami, ze względu na naszą tęczową działaność. Dobór odpowiedzialnych i szczerych partnerów biznesowych trwał długo, jednak udało nam się dotrzeć do właściwych przedsiębiorstw. Na wakacjach otworzyliśmy naszą pierwszą wersję sklepu, a sami zwiedziliśmy w tym okresie kolejne marsze równości, poznając wiele nowych, wspaniałych osób. Z każdą z nich wymieniliśmy wiele cennych dla nas słów. Inny Marsz Równości to z kolei rozcięta głowa jako efekt rzuconego kamienia przez kontrdemonstrantów. Napełniliśmy się nadzieją, że niedługo to wszystko się zmieni.

 banner the pride w rzeszowie 2019

Kolejne miesiące były dla nas niezwykle cennym okresem. Zbieraliśmy doświadczenie, rozmawialiśmy z klientami naszego sklepu LGBT i wreszcie stale obserwowaliśmy rzeczywistość. Wydarzenia polityczno-społeczne utwierdziły nas w przekonaniu, że wciąż jest do zrobienia ogrom pracy. Dlatego czas zakasać rękawy i działać na polu szerzenia tolerancji i równości. W październiku 2020 przygotowaliśmy zupełnie nową stronę internetową, a także staliśmy się dumnymi partnerami najbardziej wpływowego czasopisma LGBT w Polsce — Repliki. Poza współpracą z magazynem Replika, zaczęliśmy działać też na innych polach. Opracowaliśmy schemat ekologicznej wysyłki i odbioru osobistego, a także uruchomiliśmy queerowego tiktoka!

the pride na marszu równości w rzeszowie