the pride, czyli jak?

Kiedy startowaliśmy z naszym projektem w czerwcu 2019 roku, od razu ustaliliśmy kilka reguł, których będziemy stale przestrzegać. Stoją one w fundamentach naszych wartości, czyli tego czym the pride jest. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o fundamentach naszej działalności, sprawdź naszą listę zasad i wartości.

pięć filarów naszych działań

  1. Otwartość, równość, akceptacja. Nie daj sobie wmówić, że coś z Tobą jest nie tak. Jako the pride chcemy wspierać cię w tej trudnej codzienności. Będziemy razem z tobą krzyczeć oraz śmiać się. Rozmawiać o fajnych serialach i podrzucać Ci najlepsze queerowe imprezy dla społeczności LGBT. Najważniejsze to być razem i wspierać się wzajemnie. Pamiętaj, że the pride to przede wszystkim ludzie.
  2. Każde nasze ubranie projektowane jest z myślą o noszeniu go jak najczęściej. Oferujemy uniwersalne wzory, które sprawdzą się w każdym miejscu. Możesz nimi wyrażać siebie i pokazać, że nie masz powodów do wstydu lub strachu. Nasze koszulki lgbt z kolekcji retro powstały jako kontra do głosów pokroju „LGBT to wymysł XXI wieku!”. Grafika na koszulce Lesbian Hell to hołd zapomnianym lesbijskim pulp fiction z lat 50′ i 60. Nadruk na t-shircie Gay Boy to z kolei gra słowna, łącząca dawne znaczenie tego wyrazu i obecne. Z kolei tęczowe koszulki pride z kolekcji rainbow to minimalizm i klasyka, która sprawdzi się wszędzie.
  3. Od innych sklepów różni nas podejście do pochodzenia towaru i jego jakości. Wiele sklepów oferuje produkty sprowadzane z Chin (a czasem z samego alliexpress), które są znacznie gorszej jakości. W the pride wierzymy, że można zrobić to inaczej: od koszulek, przez flagi, po najdrobniejsze dodatki jak przypinki — każda rzecz z naszego sklepu powstała w Polsce lub została kupiona od krajowych partnerów. Wolimy ponieść większe koszty na etapie produkcji, wiedząc, że nasi klienci to doceniają.
  4. Brak dyskryminacji to kolejna rzecz na którą zwracamy uwagę. Nasze ubrania mają krój unisex, a do tego stosujemy jedność cen. Oznacza to, że każda flaga czy przypinka ma taką samą cenę względem siebie, nawet jeśli jej koszt powstania był wyższy ze względu na większą ilość użytych kolorów.
  5. Staramy się we wszystkich naszych procesach pamiętać o aspektach ekologicznych i społecznie odpowiedzialnych. Dlatego dodatkowo oferujemy specjalny typ wysyłki eko, która powstaje z myślą o środowisku, bez używania plastiku. Nasze koszulki lgbt składają się tylko z naturalnych materiałów.