wydłuż życie tęczowych ubrań

jak dbać o odzież pride?


 

Wiesz, że pranie czy prasowanie ubrań w odpowiedni sposób może znacznie wydłużyć ich żywotność? To korzyść dla Ciebie, bo Twoje ubrania będą dłużej świetnie wyglądać. To także wielka ulga dla planety, która z trudem przyjmuje kolejne zniszczone ubrania. Wbrew pozorom, konserwacja tęczowych ubrań wcale nie musi być skomplikowana. Opracowaliśmy dla Ciebie krótki tekst zawierający cenne porady oraz kilka grafik, które pomogą Ci w pielęgnacji ubrań LGBT.

koszulki LGBT: Prać w temperaturze od 20℃ do 40℃. Dozwolone wirowanie. Porada: wywróć koszulkę na lewą stronę przed włożeniem do pralki. To znacznie zminimalizuje ryzyko uszkodzenia nadruku. Prasuj je na lewej stronie. Nigdy nie przejeżdżaj rozgrzanym żelazkiem po niciach haftu od strony zewnętrznej lub nadruku.

tęczowe torby: Prać wówczas, gdy torba jest zabrudzona i faktycznie tego wymaga. Warto zrobić pranie w temperaturze między 20℃ a 30℃; w przypadku silnych zabrudzeń: 40℃. Porada: jeśli chcesz doprać wnętrze torby, wywróć ją na lewą stronę. To również zmniejszy szansę uszkodzenia nadruku.

skarpetki LGBT: Zalecana temperatura wody do prania to od 20℃ do 40℃. 

przypinki LGBT: Czyścić ręcznie, przy pomocy wody i detergentu. Porada: do czyszczenia dobrze nada się mała szczoteczka.

flaga LGBT: Jeśli flaga z jakiegoś powodu się zabrudziła, spróbuj ręcznie wyczyścić zabrudzony fragment. Nie rób tego jednak na sucho. Flagę możesz również wyprać, jednak warto sprawdzić najpierw działanie detergentu na małym fragmencie. Nasze LGBT flagi możesz wyprać w wodzie nie przekraczającej 60℃, jednak używaj takiej temperatury tylko przy naprawdę silnych zabrudzeniach. Rekomendujemy zakres od 30℃ do 40℃.