marsz równości w białymstoku

Nagła mobilizacja i wsparcie, które zostało okazane osobom maszerującym 20.07 w Białymstoku, z pewnością przejdzie do historii. To jeden z piękniejszych momentów wśród naszej społeczności.

Co się stało na Marszu Równości w Białymstoku (2019)?

Warszawa, Gdańsk, Lublin, Rzeszów, Wrocław – to tylko kilka miast, w których w ostatnich dniach spotkaliśmy się, aby wspólnie wyrazić brak akceptacji dla przemocy. W każdym z tych miast pojawiły się co najmniej setki osób. A warto dodać, że solidarność pokazała niemal cała Polska.

Pierwszy duży happening był w Gdańsku, już 3 dni po wydarzeniu Marsz Równości w Białymstoku. Pod Dworcem Artusa protestowano pod hasłem „Strefa wolna od stref”, ponieważ nawiązywało to do wlepek dodawanych do Gazety Polskiej.

Natomiast 27.07 odbyła się większość demonstracji. Twórcy mapki umieszczonej niżej znaleźli 35 takich wydarzeń, w tym za granicami naszego kraju – w Paryżu czy Londynie.  Równo tydzień po marszu w Białymstoku mogliśmy posłuchać gorących przemówień oraz po prostu spotkać się, okazując przy tym swoje wsparcie społeczności LGBT.

Skalę zjawiska obrazuje wspomniana mapka stworzona przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

W sieci można znaleźć wiele świetnych zdjęć, które ukazują skale tych spontanicznych meetingów. Warto je zobaczyć.

Warszawa – Poznań – Gdańsk – Kraków 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *