lis 25 2020
grafika promująca tekst o serialach lgbt

5 filmów i seriali LGBT z wątkiem Trans

Choć Transgender Awareness Week 2020 skończył się, nie znaczy to, że osoby trans mają schować się do szafy na rok! Są one ważną częścią naszego życia codziennego. Dlatego razem z @alex.quee wybraliśmy najlepsze filmy i seriale LGBT, które w dobry sposób poruszają wątek trans.

lis  25  2020
Więcej
lis 20 2020
plakat do tekstu o Transgender Day of Remembrance 2020

Transgender Day of Remembrance 2020

Transgender Day of Remembrance, zwany także jako TDoR to dla wielu najsmutniejszy dzień w tęczowym kalendarzu. Już od ponad 20 lat jest przykrym dowodem transfobii. Tego dnia na świecie palą się tysiące świec. Wszystko w celu upamiętnienia ofiar transfobii. Jaka jest historia tego wyjątkowego dnia?

lis  20  2020
Więcej
lis 18 2020
Grafika do cyklu tekstów o transgenderyźmie.

Flaga trans: co musisz wiedzieć? Poznaj jej historię i symbolikę

W kolejnym tekście z okazji TAW 2020 opowiadamy o symbolach osób transpłciowych. Jaka jest historia flagi trans? Dlaczego ma właśnie takie kolory? Między innymi na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym tekście. Rozjaśniamy wiele rzeczy osobom nieznajomionym z symboliką, którą bardzo często stosuje społeczność transgender.

lis  18  2020
Więcej
lis 17 2020
postacie trans grane przez cis aktorów

Dlaczego postacie transgender w filmach grają cis aktorzy?

W kolejnym tekście z okazji Transgender Awareness Week 2020 opracowujemy kolejny temat. Tym razem padło na zagadnienie, które dzieli wiele osób, a zarazem pokazuje wiele proukcji w złym świetle. Dlaczego postacie transgender grane są przez aktorów cis? Czemu takich roli nie grają osoby trans? Przeczytaj tekst opracowany przez Alex i dowiedz się, skąd wynika ten problem!

lis  17  2020
Więcej
lis 15 2020

5 znanych osób trans ze świata showbiznesu

Dowiedz się więcej o znanych osobach trans, które oprócz swoich talentów muzycznych, aktorskich i innych walczą także o prawa osób LGBTQ+. Te barwne postaci są sławne na całym świecie, a swoją platformę wykorzystują do szczytnych celów. Poznaj historię oraz osiągnięcia.

lis  15  2020
Więcej
lis 15 2020
5 osób trans z przeszłości, które musisz znać

5 osób transgender, które każdy musi znać

Poznaj fantastyczną piątkę bohaterów trans z przeszłości. Jedni zasłynęli swoją walką o prawa społeczności LGBTQ+, inni zaś są ikonami popkultury. Zajrzyj, by przeczytać historię ludzi transpłciowych sprzed lat, kiedy rzeczywistość była zupełnie inna. Te osoby warto znać.

lis  15  2020
Więcej
lis 14 2020
Plakat transsexual vs transgender jak mówić?

Zrozum lepiej osoby trans, czyli czemu lepiej mówić transgender niż transsexual

Znasz różnicę pomiędzy słowami Transsexual oraz Transgender? Wiesz, dlaczego dużo lepiej jest mówić osoby tranpłciowe zamiast osoby transseksualne? Sprawdź nasz tekst i uzupełnij swoją wiedzę o niezbędne słowa, a także doweidz się, skąd wynika transgenderyczność. Razem z Alex porozmawialiśmy o mitach na temat osób trans i i wielu innych rzeczach. Przeczytaj już teraz!

lis  14  2020
Więcej
lis 12 2020
Plakat promujący grafikę z motywami flagi trans

Wszystko, co musisz wiedzieć o Transgender Awareness Week

Transgedner Awareness Week wreszcie nadszedł! W naszym pierwszym artykule zajmiemy się przedstawieniem historii tego wyjątkowego tygodnia osób transgender. Od jak dawna obchodzimy Transgender Awareness Week? Jaka jest historia święta osób trans w Polsce? Tego dowiesz się z naszego tekstu, który otwiera cykl z okazji Transgender Awareness Week 2020.

lis  12  2020
Więcej
paź 19 2020
napis 11. marsz równości wrocław

11. Marsz Równości we Wrocławiu – przegląd wydarzeń

Lada dzień będzie miał miejsce 11. Wrocławski Marsz Równości! Z tej okazji organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji, które trwają już od kilku dni. Sprawdź, w jakich wydarzeniach możesz wziąć udział w Ramach 11. Wrocławskiego Marszu Równości!

paź  19  2020
Więcej