11. Marsz Równości we Wrocławiu – przegląd wydarzeń

paź 19 2020
napis 11. marsz równości wrocław

Patronat miasta Wrocław nad 11. Marszem Równości we Wrocławiu

Nadchodząca edycja Marszu Równości we Wrocławiu będzie jedną z ostatnich imprez tego typu w tym roku i zakończy sezon na Marsze Równości. W tym roku imprezie towarzyszyć będzie spora liczba dodatkowych atrakcji. Tegoroczny Marsz Równości we Wrocławiu po raz pierwszy otrzymał honorowy patronat Prezydenta Wrocławia. Miejmy nadzieję, że służby zadbają o porządek i bezpieczeństwo uczestników 11. Marszu Równości we Wrocławiu. 

Niestety, ale nie wszyscy Wrocławianie są zadowoleni z decyzji prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka o objęciu patronatem 11. Marszu Równości we Wrocławiu. Ankieta z portalu www.tuwroclaw.pl

ankieta internetowa o marszu równości

Poza samym Marszem Równości, organizacja Kultura Równości przygotowała wiele różnych wydarzeń, które będą towarzyszyć imprezie. Choć Marsz odbędzie się dopiero 05.10, tęczowe eventy trwają już od ponad tygodnia. Przed nami nie tylko Marsz, ale także koncert czy wykłady. Na co jeszcze warto się wybrać?

Czwartek, 03.10:

Spotkanie: Dlaczego lesbijki nienawidzą mężczyzn? Rozmowa o luźnej formule odbędzie się o godzinie 19:00 w BWA studio. Głównym poruszanym tematem ma być nienormatywna kobiecość.

Projekcja: OUT. Film zobaczyć będzie można o godzinie 21:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Przedstawia historię osób, które dokonały Coming Outu. O swoich przeżyciach opowie m.in. gwiazda RuPaul's Drag Race Adore Delano.

Piątek, 04.10

Spotkanie autorskie z pisarzem Bartoszem Brzezińskim, autorem książki Pierre i Raimundo: Cztery Pory roku. Miejsce spotkania to Knaziewicza 28, a rozpocznie się ono o 18:00.

Sobota 05.10 – Dzień 11. Marszu Równości we Wrocławiu

Od 10:00 przy ulicy Szajnochy 5 będzie miało miejsce Miasteczko Równości, gdzie będzie można poznać wiele nowych osób czy wziąć udział w zabawach, a następnie wspólnie wybrać się na 11. Marsz Równości. W trakcie trwania Marszu Równości będzie można wykonać szybki test na HIV. Badanie będzie można zrobić w specjalnym Vanie. Sam marsz wyrusza z Placu wolności o godzinie 15:00.

Na afterowe imprezy warto wybrać się do nowo otwartego lokalu HAH lub Coffee Planet. Przewidziany jest także koncert Bobby The Unicorn w Hard Rock Cafe.

Niedziela 06.10

Śniadanie pomarszowe rozpocznie się o 12:00 przy ulicy Szajnochy 5. Będzie to idealna okazja by wymienić się wspomnieniami z minionego Marszu Równości. Natomiast o 15:00 warto przejść się do PROZY (Przejście Garncarskie 2), gdzie odbędzie się wykład dr Roberta Maślaka pt. Jak pingwin z pingwinem, o homoseksualności u zwierząt.

paź  19